Czas oczekiwania na pobranie

Jedną z najważniejszych i najczęściej wybieranych usług dodatkowych jest pobranie za towar. Z usługi tej korzystają głównie firmy i sklepy prowadzące sprzedaż na odległość. Dzięki tej usłudze mogą one przyjmować płatności od klientów – jest to więc usługa równie ważna jak samo dostarczenie paczki.

Podobnie jak w przypadku samego transportu towaru, również dla usługi pobranie, najważniejszym jej parametrem jest czas – w tym wypadku czas zwrotu pobrania na konto nadawcy. Firmy kurierskie rozumiejąc potrzeby sprzedawców starają się maksymalnie skrócić czas realizacji tej usługi, jednak nie zawsze są to starania satysfakcjonujące klientów.  Czytając opinie o firmach kurierskich również bardzo często właśnie ten element przeważa na ogólnej ocenie firmy i nierzadko można spotkać się z opisami nawet wielotygodniowego oczekiwania na zwrot pobrania.

Standardowo firmy kurierski wywiązują się z tego obowiązku w ciągu kliku, do max. 10 dni roboczych. Co zrobić jednak jeżeli zależy nam na tym, aby pobranie wracało jeszcze szybciej?

Brokerzy kurierscy, którzy doskonale rozumieją potrzeby swoich klientów oferują usługę expresowego zwrotu pobrań – nawet w 1 dzień. W takich przypadkach najczęściej usługa ta sprowadza się do tego, że to broker przelewa pobranie na konto klienta z własnych środków, a dopiero później sam otrzymuje przelew od firmy kurierskiej. Dlatego taka usługa jest dodatkowo płatna, ale przeważnie są stosunkowo niewielkie kwoty, nawet rzędu 5 zł.

 


One thought on “Czas oczekiwania na pobranie

Dodaj komentarz